Ještě než začnete s cvičením, je dobré uvědomit si, jaký typ postavy máte a podle toho přizpůsobit cvičení. Mezi základní typy postavy patří typ jablko, hruška, obdélník a přesýpací hodiny.

Typ JABLÍČKO

Problémové partie

K problémovým partiím jablíček patří záda, prsa a hlavně bříško, které z nás dělá takovou malou kuličku. Bohužel tento typ postavy je pro ženy jeden z nejsložitějších na formování a hubnutí. Jablíčkům pomáhá hlavně správný jídelníček, vyhýbání se cukru, přesmaženému tuku a jiným nezdravým pokrmům.

1. Vyměnit bílou mouku za celozrnnou (opravdu celozrnnou, ne tu obarvenou)

2. Nejíst cukrovinky a pokrmy z fast foodů

3. Jíst pravidelně alespoň 5 menších jídel a vždy začínat snídaní

4. Pokud se dostaví hlad nebo chutě, tak si dát zeleninu a ovoce (ovoce raději dopoledne)

5. Snažit se, aby v jídelníčku přesahovaly bílkoviny nad sacharidy

Pokud si budeme pamatovat těchto 5 pravidel, tak kila budou ubývat. Samozřejmě nesmíme zapomínat na správný pitný režim a dostatek pohybu.

Trénink

Přestože je u jablíček rozhodující především správné stravování, tak je nutné zařadit kardio trénink a trochu posilování. Kardio nám pomůže více nakopnout spalování a přirozené zpevňování všech partií. Posilovací trénink pomůže správně tvarovat zadeček a posílit horní polovinu těla. U jablíček, které jsou více kulatější, je důležité posilovat i bříško Toto posilování nám sice nebude sloužit k hubnutí v oblasti břicha, ale ke správné funkci těla. Pokud lidské orgány mají možnost se roztahovat v dutině břišní, tak to ochotně dělají. Výsledkem jsou různá závažná onemocnění, kterým lze snadno předcházet. Stačí sem tam posilovat břicho, aby svaly břicha držely orgány tam, kde patří.

Kardio

Pro shazování kil si musíme vybrat kardio, které nás bude alespoň trochu bavit. Jedná se o aktivitu, při které si držíme správnou tepovou frekvenci v oblasti spalování. Pokud provádíme kardio trénink alespoň 3x týdně po dobu 40 - 60 minut, tak se úbytky váhy projevují velmi rychle. Na strojích Infra a Vacu Body Space je dostatečená délka tréninku 30 minut. 

Dále se často hovoří o rekreačním kardiu. Co to vlastně je? To je aktivita, u které sice jsme v pohybu, ale nemusíme podávat maximální výkon. Jako příklad lze uvést procházku po okolí, sport s přáteli nebo nákupy. Hlavně nesedět doma u televize...

Mějte na paměti, že u tohoto typu postavy je pohyb a správné stravování opravdu velmi důležité!

 

Typ HRUŠKA

Problémové partie

K problémovým partiím hruštiček patří boky, zadek a nohy. Pokud nás příroda obdarovala touto postavou, tak bychom se měli zaměřit na kardio trénink, který nám pomůže shodit přebytečná kila, a také bychom měli posilovat horní polovinu těla. Při jemném posílení rukou, ramen i zad, dojde k optickému zeštíhlení pasu a především k vyrovnání nesouměrnosti mezi boky a rameny.

Trénink

 

Kardio

Pro shazování kil si musíme vybrat kardio, které nás bude alespoň trochu bavit. Jedná se o aktivitu, při které si držíme správnou tepovou frekvenci v oblasti spalování. Pokud provádíme kardio trénink alespoň 3x týdně po dobu 40 - 60 minut, tak se úbytky váhy projevují velmi rychle. Mezi kardio trénink se počítá běh, chůze, plavání, bruslení a další aktivity vedoucí k mírnému zadýchání a zpocení.

Posilování

Při posilování se zaměříme na vrchní část těla, ale nezapomene ani na nohy a zadeček. Hruštičky mají problém s ukládáním tuků ve stehnech a zadečku. To zapříčiňuje vznik celulitidy a rosolovitého pozadí. Pokud se u nás vyskytuje tento problém ve větší míře, tak k uvedenému posilovacímu tréninku přidáme pokaždé 20 dřepů na začátku tréninku a 20 dřepů na konci tréninku. Když tohle zvládneme, tak už zhruba za měsíc uvidíme menší pokroky v úbytku celulitidy a větší pokroky v pevnosti zadečku.

Na celulitidu dobře funguje i celá řada kosmetických procedur, jako jsou zábaly, masáže, lymfodrenáže apod. Proto se nebojte o tomto problému poradit s odborníky.